Press "Enter" to skip to content

«ام عماد» نقش مهمی در مقاومت داشت/ برخی کشور‌های اسلامی به ترامپ جزیه می‌دهند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، سخنرانی «سید حسن نصرالله»، دبیر کل حزب‌الله لبنان به مناسبت درگذشت مادر شهید «عماد مغنیه» آغاز شد.

او در ابتدای این سخنرانی درگذشت «ام عماد» را به خانواده شهید عماد مغنیه و شهدای مقاومت لبنان تسلیت گفت.

سید حسن نصرالله در مورد شخصیت و نقش ام عماد گفت که وی با ترتیب و شخصیت خود فرماندهی فوق‌العاده به مقاومت در لبنان تقدیم کرد.

او با بیان اینکه ام عماد، اسوه مادران شهدای مقاومت بود، اظهار داشت که شخصیت او همواره در کنار شخصیت شهید عماد بود و همیشه در تصمیم‌های مختلف و سرنوشت‌سازی که شهید عماد گرفت، حی و حاضر بود.

ترامپ و عربستان سعودی

دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان به باج خواهی دونالد ترامپ از عربستان سعودی اشاره کرد و گفت که او چندین بار گفته است که اگر آمریکا نبود عربستانی وجود نداشت.

وی با بیان اینکه ترامپ با این سخنان به دنبال دوشیدن عربستان سعودی است، اظهار داشت که آمریکا به فرموده امام خمینی (ره)، دولت دزدان و راهزنان و «غارت‌کننده ملت‌ها» است.

او گفت که ایران در چشم ترامپ کشور با عظمتی است. ایران کشوری است که در برابر زورگویی‌های استکبار مقاومت کرد.

سید حسن نصرالله افزود: «ایران محاصره شده در چشم ترامپ عظیم است، ولی کشور‌های عربی خلیج [فارس]و خاورمیانه در برابر چشم او در بهترین شرایط نمی‌تواند دو هفته بیشتر دوام بیاورد».

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: «می‌توان گفت که بسیاری از کشور‌های عربی و اسلامی، در مقابل حمایت آمریکا از آن‌ها به این کشور جزیه می‌دهند».

او در مورد سیاست‌های حزب‌الله در ارتباط با سلاح‌هایش گفت که سیاست این حزب «ابهام سازنده» است و لزومی ندارد که مقاومت لبنان در این مسئله به کسی پاسخی دهد.

سید حسن نصرالله به ادعا‌های اخیر «بنیامین نتانیاهو» در خصوص انبار‌ها و تسلیحات موشکی حزب‌الله در لبنان اشاره کرد و از اقدام وزارت خارجه این کشور در بازدید از این مکان‌های ادعایی نتانیاهو تقدیر کرد و گفت که این اقدام کذب ادعا‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی را نشان داد.

او با بیان اینکه نباید در «جنگ روانی» رژیم صهیونیستی علیه لبنان و مردم و دولت این کشور، به این رژیم کمک کرد، هدف از اقدام نتانیاهو در انتشار تصاویر هوایی از اماکن ادعای‌اش را ایجاد ترس و نگرانی در بین مردم دانست.


برای خواندن کل خبر از مرجع خبر بر روی این لینک کلیک نمایید
دسته بندی: